Dom

Spawanie aluminium

Off 4
5.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

Aluminium ze względu na swoje właściwości nadaje się doskonale do spawania. Najczęściej możemy spotkać się ze spawaniem aluminium w metodzie MIG lub TIG. Przy tych metodach spawania stosuje się gazy osłonowe takie jak argon (Ar) i hel (He). Gazy te są gazami szlachetnymi. Wyżej wymienione gazy mają za zadanie chronić elektrodę i stopiony metal przed utlenieniem.
Spawanie aluminium w metodzie MIG (Metal Inert Gas) stosuje się w sytuacji gdy grubość materiału spawanego jest większa niż 1 milimetr. Jest też możliwość spawania cieńszych elementów, ale wtedy trzeba korzystać ze specjalnego haka spawalniczego pulsującego i w tej metodzie spoiwo dostarczane jest w postaci drutu przez specjalny uchwyt elektrodowy.
Spawanie aluminium w metodzie TIG (Tungsten Metal Gas) stosuje się w sytuacji gdy grubość materiału spawanego jest mniejsza niż 1 milimetr, ale w tym przypadku nie potrzeba dodatkowych narzędzi, aby prawidłowo wykonać spaw. Spawanie aluminium tą metodą z poprawnym wykonaniem tego spawu gwarantuje spaw o bardzo wysokiej jakości.

Pozostałe artykuły tematyczne:

About the author / 

admin

Kontakt:

Emailadmin(malpa)nasze-mieszkania24.com.pl
Tel[026] 973 82 90
MiastoGorzów Wielkopolski

Ankieta:

Czy chciałbyś zareklmować swoją witrynę internetową na naszym blogu?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe artykuły:

  • Mieszkanie i Dom

    Aby wygodnie mieszkać, trzeba się najpierw wygodnie urządzić. Teoretycznie jest to bardzo proste w dobie licznych sklepów meblowych i z akcesoriami do dekorowania mieszkań, ale w praktyce zgrać nasze gusta, panujące obecnie trendy i do tego uniwersalność i wygodę kupowanych mebli jest bardzo trudno. Mieszkanie i dom trzeba urządzać przede wszystkim z myślą o wszystkich…

  • Klimatyzacja Electrolux

    Lato jest porą roku, która choć wychwalana bardzo szeroko przez wielu ludzi, potrafi być także bardzo męcząca. Wszystko oczywiście przez upał i skwar, który daje się mocno we znaki. O ile jeszcze temperatura rzędu 20 czy 35 stopni jest naprawdę przyjemna, o tyle 30, 35 czy nawet 40 stopni to już prawdziwy koszmar. Lekarze alarmują,…