Kredyt mieszkaniowy

Masz 25 lat , a może mniej. Kończysz studia w stolicy i chcesz kupić nowe mieszkanie w Warszawie – np. na Wilanowie? Czy masz szanse na kredyt hipoteczny?

Wielu 25-latków zastanawia się czy może dostać kredyt hipoteczny. Wydaje się to trudne z racji na ogół niskich jeszcze dochodów, braku umowy o pracę i wkładu własnego. W wielu przypadkach to jednak możliwe.

Kredyt hipoteczny dla obiecujących kredytobiorców

Jesteś lekarzem na stażu, prawnikiem, a może inżynierem? Bank może wziąć pod uwagę nie tylko twoje obecne zarobki, ale także potencjalne. Fakt, że lekarz w początkowym okresie kariery nie zarabia wiele jest w naszym kraju normalny i analitycy bankowi o tym wiedzą. Nietrudno też jednak zorientować się, że zawód lekarza to profesja, która rokuje na duże dochody po kilku latach od skończenia studiów. Istotna jest też stabilna pozycja na rynku zawodowym. W Polsce lekarze raczej nie trafiają na bezrobocie. To wszystko może sprawić, że mimo młodego wieku, bank podejmie z Tobą rozmowy.

Dołączenie osób trzecich do kredytu

Zarówno jeśli jesteś przedstawicielem tzw. „obiecującego zawodu”, jak i gdy skończyłeś studia w innej specjalizacji, sposobem na podniesienie wiarygodności i zdolności kredytowej będzie dołączenie do kredytu. Mogą to być zarówno członkowie bliższej lub dalszej rodziny, jak i osoby obce. Jeśli mają solidne dochody bank stwierdzi waszą wspólną zdolność kredytową. Gdy w przyszłości sam już uzyskasz zdolność kredytową można dokonać operacji odłączenia jednej z osób od kredytu. W przypadku problemów ze spłatą odpowiadać będziecie zazwyczaj solidarnie do pełnej wysokości kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *